Stopařův průvodce Galaxií

Planetárium Ostrava uvedlo 24. května 2016 v 18 hodin scénické čtení z proslulé knihy Douglasa Adamse Stopařův průvodce Galaxií. Účinkovali Lukáš Hejlík, Pavel Oubram a Věra Hollá. www.listovani.cz

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici.

Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefekta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.

Ford Arthura nabádá, aby netruchlil pro ztracený domov, vždyť může zažít tolik zajímavých věcí - Galaxie stojí za to, aby ji člověk (popřípadě jakýkoliv jiný tvor) důkladně procestoval.

Planetárium Ostrava uvedlo 24. května 2016 v 18 hodin scénické čtení z proslulé knihy Douglasa Adamse Stopařův průvodce Galaxií. Účinkovali Lukáš Hejlík, Pavel Oubram a Věra Hollá. (Text www.planetariumostrava.cz)